Miranda cz.3
Choć mój poradnik nie zdobył ogromnej popularności, to kilka osób z niego skorzystało. Poczuwając się do obowiązku zaopiekowania się wszystkimi moimi "nawróconymi", zabieram się do części trzeciej. Nie owijając w bawełnę przechodzę do kolejnych funkcji Mirandy. Postaram się też pisać je w bardziej przejrzystej formie.
Miranda umożliwia wysyłanie SMS-ów, zarówno do osób z listy, jak i do tych spoza niej. Wymaga to wcześniejszej konfiguracji.
- Wtyczka: mSMS
- Położenie: konfiguracja / mSMS / Bramki
- W odpowiednich polach wpisujemy loginy i hasła bramek trzech głównych operatorów
- Uwaga: numer bramki Ery wpisujemy bez początkowego plusa.
Ustawienia bezczynności.
- Położenie: konfiguracja / Status / Idle
- Możliwe ustawienia: przechodzenie w stan bezczynności po upływie określonego czasu, gdy wygaszacz ekranu jest aktywny, kiedy profil Windows jest zablokowany itp., oraz status ustawiany w tym wypadku.
Odzyskiwanie profilu w razie awarii.
- Odnaleźć katalog Mirandy, a w nim katalog AutoBackups;
- Zmienić rozszerzenie na .dat i ewentualnie nazwę na taką, jaką nosi oryginalny profil;
- Skopiować plik do głównego katalogu Mirandy.
Rozszerzone informacje o kontakcie.
- Wtyczka: UserInfoExtended;
- Wyświetlanie i edycja: prawy klawisz na kontakcie / Extended UserInfo / User Details
- Zawartość: informacje o protokołach danego kontaktu, bezpośrednie dane osobowe, adres pochodzenia, zamieszkania, urodziny, numery telefonów, adresy e-mail, kontakt służbowy, a nawet zainteresowania, stanowiska i umiejętności językowe;
- Opcje niezbyt istotne, nie wymagające większych zmian; zakładka Details Dialog - kolory danych użytkownika i wygląd drzewka, Reminder - dość oczywiste ustawienia przypomnień, wystarcza minimalna znajomość angielskiego, Popups - decyduje czy pojawiają się dymki przypomnień oraz jak wyglądają.
Na dziś tyle, bo późno się zrobiło ;)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz